Bariton Ultra

Puhtimisvahend seenhaiguste tõrjeks talinisul, taliodral, talirukkil ja talitritikalel.

Tooteliik:  Puhtimisvahendid 

Kultuurigrupp:  Teraviljakultuurid 

Toimeained:  fluoksastrobiin 112,5 g/l; protiokonasool 112,5 g/l

Preparaadi vorm: suspensioonikontsentraat 

 

  • Kontsentreeritud formulatsioon - mugav kasutada
  • Lai toimespekter kõikide peamiste teraviljahaiguste vastu.
  • Mitmekülgne mõju lumiseene vastu – hävitab nii seemnel paiknevad kui mullas arenevad eosed
  • Esimene samm kaitsmaks pähikut fusarioosi eest
  • Mõju tungalterale – pärsib haigustekitajate idanemist mullas
  • Muudab taimed rohelisemaks, parandab toitainete omastamist, soodustab juurekava arengut ja tõstab taimede bioloogilist vastupanuvõimet haigustele
  • Kultuurile täiesti ohutu

 

Toimemehhanism

Kahe toimeaine koosmõjuna pakub Bariton Ultra teraviljadele suurepärast kaitset kõikide ohtlikemate taimehaiguste eest, sealhulgas fusarioossed juuremädanikud ja lumiseen. Protiokonasool on süsteemne toimeaine, mis pakub taimedele tõhusat kaitset nii seemnetega, lagunenud taimejäänustega kui mullas levivate seenhaiguste eest. Fluoksastrobiin on kontaktne strobiluriin-tüüpi toimeaine, mis hävitab efektiivselt lumiseent jt seemne pinnal asetsevaid haigustekitajaid. Mõlemad toimeained, nii protiokonasool kui fluoksastrobiin, on taimes väheliikuvad. Nad tungivad seemnesse ja levivad sealt taime juurtesse, kaitsetes tärkavaid taimi tõusmepõletike ja juuremädanike nakkuse eest. Toimeainete liikumine seemnest taime lehtedesse on väga aeglane, seetõttu on  väga väike tõenäosus,  et seenhaigused muutuksid kasvuajal pritsitavate fungitsiidide suhtes resistentseks.


Kasutusjuhend:
Kulunorm: 0,5 l/t seemnete kohta.
Vee kulu: 6 - 10 l
Puhtimislahuse kulu: 6,5 – 10,5 l/t

Toimespekter:

Talinisu:
Nisu-kõvanõgi
Nisu-lendnõgi
Fusarioos
Kõrreliste pruunlaiksus
Kõrreliste juuremädanik
Lumiseen
Tungaltera

Talioder:
Odra-lendnõgi
Odra-triiptõbi
Lumiseen
Kõrreliste pruunlaiksus
Kõrreliste juuremädanik
Odra-võrklaiksus

Rukis, tritikale:
Kõrreliste pruunlaiksus
Kõrreliste juuremädanik
Rukki-kõrrenõgi
Fusarioos
Lumiseen
Tungaltera


Märkus.
Bariton Ultra vähendab tungaltera eoste idanemist ja apoteetsiumide moodustumist puhitud seemnetel. Bariton Ultra ei hävita tungaltera haigustekitaja eoseid, mis asuvad mullas. Tungaltera parimaks tõrjumiseks on parim viis põllu külvieelne kündmine, tõhus umbrohutõrje ja puhvertsooni jätmine teraviljakultuuri ning naabruses asuva rohumaa vahele.

Piirangud. Mitte kasutada puhitud seemneid söögiks ega loomasöödaks. Mahakukkunud seemned ja puhitud seemnete ülejäägid koguda kokku ja hävitada. Bariton Ultra’ga võib töödelda ka vanu seemnevarusid. Siiski tuleb tähele panna, et väga kaua seisnud seemnetel idanemisvõime langeb. Seemned, mille idanemise protsent langeb alla 90% ja seemned, mida on töödeldud Bariton Ultra’ga, ei kuulu pikaajalisele hoiustamisele. 

 

Copyright © Bayer AG