Glory

Süsteemsete ja translaminaarsete omadustega fungitsiid kartuli-lehemädaniku ja kuivlaiksuse tõrjeks

Tooteliik: Fungitsiidid 

Kultuurigrupp: Kartul 

Toimeained:  propamokarb-HCl 375 g/l; fenamidoon 75 g/l

Preparatiivne vorm: suspensioonikontsentraat

 

  • Süsteemsed ja translaminaarsed omadused
  • Taimes liikuv, kaitseb ka noori juurdekasvavaid taimeosi
  • Ravivad omadused – hävitab juba nakkunud haigustekitaja eosed
  • Tõhus lehemädaniku lehe- ja varrevormi vastu
  • Hoiab ära mugulate nakatumise pruunmädanikku
  • Tõrjub ka kuivlaiksust

Toimemehhanism:
Tänu kahe toimeaine kombinatsioonile pakub Glory pikaajalist ja mitmekülgset kaitset, mõjudes nii profülaktiliselt kui ravivalt. Toimeaine fenamidoon pidurdab seene hingamist mitokondrites; propamokarb toimib mitmes seene ainevahetuspunktis ning takistab seene rakumembraani moodustumist. Fenamidoon mõjub seene arengutsükli alguses, takistades haigustekitaja spooride vabanemist eoskotist ning pidurdades zoospooride teket ja nende liikuvust. Seeneeosed muutuvad fenamidooni mõjul steriilseks ning ei ole enam võimelised nakkust levitama. Propamokarb on eriti efektiivne seene arengutsükli lõpufaasides, pidurdades mütseeli kasvu ja takistades nakkuse levikut. Seega mõjub kumbki toimeaine lehemädanikutekitaja seene arengu erinevas osas, pakkudes taimedele kaitset seene kogu arengutsükli jooksul. Samuti on välistatud võimalus, et lehemädanikutekitaja seene rassidel võiks tekkida preparaadi suhtes resistentsus.

Sooja ja niiske ilma korral võib seene arengutsükkel olla lühem. Zoospooride tekkimise asemel toimub sel juhul eoskotist vabanenud eoste kiire otsene idanemine, mis teeb lehemädaniku leviku väga kiireks ja agressiivseks. Glory hoiab ära ka lehemädaniku tekitaja seeneeoste otsese idanemise, mõjudes tõhusalt lehemädaniku kõikidele vormidelesültumata ilmastikutingimustest.

Glory mõju on süsteemne ja toimeained taimes liikuvad. Seega kaitseb Glory efektiivselt noori kasvavaid lehti ja võrseid.
Glory mõjub tõhusalt kuivlaiksuse vastu.
Glory’l on ka ravivad omadused. Pritsimine pärast taimede nakatumist pidurdab juba lööbinud seente arengut ning hoiab ära haiguse edasise leviku taimel.
Glory tõrjub efektiivselt lehemädaniku varrevormi ning hiljem hoiab ära mugulate nakkumise lehemädanikutekitajaga.

Kasutamine:

Kulunorm: 2,0 l/ha
Glory’ga tehakse kuni 6 pritsimist hooajal, mitte üle 3 korra järjest. Kolme järjestikuse pritsimise korral jäetakse pritsimiste vahele 7-10 päeva. Kui Glory't on kolm korda järjest pritsitud, tuleb pidada pikem vahe - 15-21 päeva, mile vältel kasutatakse teisi fungitsiide. Seejärel võib kasutada jälle Glory’t.

Haiguse levikuks soodsate ilmastikutingimuste puhul soovitatakse pritsida iga 7 päeva järel. Tõrje on efektiivsem, kui ennetav pritsimine tehakse õigeaegselt, st enne, kui haiguslaigud kartuli lehtedele ilmuvad. Glory’t võib kasutada kogu kartuli kasvuaja vältel, sõltuvalt haiguste lööbimisest.

Preparaati Glory võib kasutada pritseprogrammides teiste preparaatidega, nt Infinito’ga. Sellisel juhul soovitatakse teha esimesed pritsimised Glory’ga, seejärel, alates kartuli õitsemisest, kasutada Infinito’t.

Ooteaeg: 7 päeva enne koristust
Soovitav vihmata periood on 1 tund, kui pritsimislahus on lehtedel kuivanud.

Pakend: 10 l

Copyright © Bayer AG