Bayer

Bayer on enam kui 150-aastase ajalooga uuenduslik ettevõte, mille peamised tegevusvaldkonnad on tervishoid ja põllumajandus. Töötame välja uusi molekule, mida kasutatakse uuenduslikes toodetes ja lahendustes, mis parandavad inimeste, loomade ja taimede tervist. Meie uurimis- ja arendustegevus põhineb elusorganismide biokeemiliste protsesside süvitsi mõistmisel.

Inimkond seisab silmitsi väljakutsega  toota piiratud maa-alal järjest suurenevale maailma rahvastikule piisavalt toitu, sööta, kiudaineid ja taastuvaid tooraineid. See on üks eesmärkidest, mille on endale püstitanud põllukultuuridega tegelev  Bayeri divisjon CropScience, mille ettevõtlus hõlmab nii taimekaitset, sordiseemneid kui ka mittepõllumajanduslikke tooteid.

Taimekaitse ja sordid

Taimekaitsevahendid peaksid toimima selektiivselt võimalikult väikestes kogustes ja lagunema seejärel kiiresti neutraalseteks aineteks. Kaasaegsed putukatõrjevahendid mõjutavad putukkahjureid, säästes samal ajal tolmeldajaid ja muid kasulikke putukaid. Herbitsiidid pärsivad selektiivselt umbrohtu, kahjustamata kultuurtaimi. Ja mitmed fungitsiidid muudavad taimed vastupidavamaks mikroskoopiliste patogeenide suhtes. Uute toimeainete otsingute käigus juhinduvad meie teadlased üha enam looduslikest strateegiatest. Bayer lisab oma laialdasele kõrgtasemeliste kemikaalide valikule aina rohkem juurde bioloogilisi taimekaitsevahendeid.

Meie sordid on kohandunud kasvama kohalikes mulla- ja ilmastikutingimustes ning annavad seega suure saagi. Aretades uusi sorte, võtame arvesse ka tarbijate nõudmisi, nagu näiteks köögiviljade maitse. Olenemata sellest, kas keskendutakse parajasti riisile, köögiviljadele, puuvillale või õlirapsile, on meie teadusuuringute keskustel kõikjal maailmas alati ühised eesmärgid: kaitsta saaki haiguste, putukkahjurite ja vohava umbrohu eest ning parandada taime tervist, saagikust ja kvaliteeti. Oleme laiendanud oma teadustegevust kahe uue taimekultuuri võrra, milleks on nisu ja sojauba. Tegutseme Austraalia, Kanada, Prantsusmaa, Saksamaa, Ukraina ja Ameerika Ühendriikide nisu kasvupiirkondade aretusjaamades eesmärgiga rajada eesrindlik ettevõte, mis tegeleks vastupidavate suure saagikusega nisusortidega.Copyright © Bayer AG
Copyright © Bayer AG