Põldherne- ja oakasvatus on heaks vahelduseks teravilja ja rapsi külvikorras, sest liblikõielised kultuurid katkestavad teraviljade haigustsüklid, aktiviseerivad bioloogiliselt mulda ning rikastavad seda lämmastikuga. Oluline on õigete preparaatide valik, kuna nii põldhernes ja eriti just põlduba, on mitmete herbitsiidide suhtes tundlikud.
Umbrohutõrjet saab hernele ja oale teha mullatoimelise herbitsiidiga FENIX, kasutades seda peale külvi, kuid mitte hiljem kui üks nädal enne herne ja oa tärkamist. FENIX mõjub laiale spektrile kaheidulehelistele umbrohtudele mulla ja lehtede kaudu. Umbrohud saavad preparaadis sisalduva toimeainega kontakti taimede idanemise ajal, kui idulehed suruvad ennast mulla pinnast läbi. Kui täiendavalt on vaja teha orasheina ja tuulekaera tõrjet, sobib selleks herbitsiid TARGA SUPER, mida kasutatakse, kui orashein on 15-20 cm kõrgune ning tuulekaera tõrjeks on parim hetk siis, kui enamik tärganud tuulekaera taimedest on 3. lehe staadiumis.
Haigustõrjeks laikpõletike, roostehaiguste, põldoa šokolaadilaiksuse, hahkhallituse, jahukaste ja valgemädaniku vastu haigustunnuste ilmumisel sobivad fungitsiidid PROPULSE ja PROSARO. Fungitsiidi pritsitakse alates põldoa ja põldherne varre pikkuskasvust kuni õitsemise lõpuni.
Kahjuritõrjeks võib varakevadel hernekärsakate kahjustuse pärssimiseks kasutada kontaktset insektitsiidi DECIS MEGA.