Rapsi ja rüpsi kasvatuses on tähtis valida kohalikesse tingimustesse sobiv sort. Hübriidsorte külvatakse vastavalt aretaja/müüja soovitusele 1 ühik ha kohta, liinsortide puhul on oluline valida õige külvisenorm vastavalt 1000 seemne massile ja seemnete idanevusele.
Oluline on teha õigeaegne umbrohutõrje. Kõrreliste umbrohtude vastu on hea lahendus herbitsiid TARGA SUPER, mis hävitab tõhusalt nii orasheina pikad risoomid kui eelvilja koristamise käigus varisenud ja hiljem rapsipõllus idanema hakanud teraviljaseemned. TARGA SUPER on hea paagisegupartner ning seda võib kasutada paagisegudes koos kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks mõeldud rapsiherbitsiididega, leheväetistega ja fungitsiididega. Kindlasti tuleb segamisel järgida paagisegureeglit – mitte rohkem kui 3-4 toimeainet ühes paagisegus.
Haigustõrje preparaadid valitakse vastavalt pritsimisajale ja kasutuseesmärgile. Talirapsi ja –rüpsi pritsitakse fungitsiidiga TILMOR sügisel rapsi/rüpsi 4-8 lehe faasis eesmärgiga pidurdada varre pikkuskasvu, et kasvukuhik püsiks võimalikult madalal mulla pinna lähedal ning juurekael oleks kaitstud talviste külmade eest. Sügisene pritsimine tõrjub tõhusalt ka rapsi mustmädanikku ja fomoosi, mis tõrjumata jätmisel võivad rapsi taimikut väga tugevalt kahjustada. Kevadel võib nii tali- kui suvirapsi ja –rüpsi pritsida kasvu reguleerimise eesmärgil umbes siis, kui taime peavõrse on 30-40 cm kõrgune. Selles faasis pritsides pidurdub peavõrse kasv ning taim suunab oma energia ümber külgharude arengusse. Tulemuseks on suurem kõtrade arv kõrvalharudel, kogu taimiku ühtlasem areng, ühtlane õitsemine ja valmimine ning tugevamad varred ja parem seisukindlus. Tänu ühtlasemale valmimisele on ka koristuskaod väiksemad ning koristuse momenti on lihtsam ajastada. Valgemädaniku ja kuivlaiksuse vastu pritsitakse rapsi õitsemise keskel fungitsiidiga PROPULSE. Sobivad ka TILMOR ja PROSARO.
Rapsi kahjuritest tuleb kevadel suvirapsil ja -rüpsil jälgida maakirbu levikut ning vajadusel pritsida DECIS MEGA´ga. See on oluline töö suvirapsi kasvatuses, kuna maakirp ohustab peamiselt idulehtede faasis olevat rapsi, st kevadel kohe peale tärkamist, ning on võimeline põllul tegema laiaulatuslikku kahju. Hiilamardika ja varre-peitkärsaka tõrjeks on sobiv aeg, kui rapsi õienupud on rosetis juba nähtavad.