esmaspäev, 02. november 2015

Oluline teetähis Sivanto™ Prime’i turuletoomiseks Euroopas:

Euroopa Komisjon kiitis flupüradifurooni heaks

Bayer CropScience on jõudnud olulise teetähiseni oma uuendusliku insektitsiidi Sivanto™ Prime turule toomisel Euroopas. Euroopa Komisjon kiitis toimeaine flupüradifurooni, mis kuulub butenoolide keemilisse klaasi, kooskõlas määrusega (EÜ) 1107/2009 heaks kümneks aastaks. Sivanto Prime tõrjub paljusid puu- ja köögiviljadel, aga ka sellistel spetsiifilistel kultuuridel nagu humal elutsevaid pistmis-imemissuistega putukkahjureid. Heakskiitev otsus jõustub pärast Euroopa Liidu Teatajas avaldamist. Sivanto Prime registreeritakse Euroopas riiklikul tasandil esimest korda eeldatavalt 2016. aastal ning toode plaanitakse turule tuua 2017. aastal.

„Euroopa taimekasvatajad, jaemüüjad ning tarbijad saavad kõik Sivanto Prime’ist kasu,“ kommenteeris Dr Matthias Haas, Bayer CropScience’i vastutav rahvusvaheline projektijuht. „Tootes on ühendatud tõhusus ja mugavus taimekasvataja jaoks ning suurepärased tervise- ja keskkonnaohutuse näitajad, mille tulemuseks on kvaliteetsem toidutoodang. Ettenähtud kogustes tarvitatuna ei seostata Sivanto Prime’i kahjuliku mõjuga meemesilastele ega kimalastele.“

Dr Haas rõhutas, et Bayeri põhipädevus on selliste integreeritud taimekasvatuslahenduste pakkumine, mida saab kohandada lokaalselt ja klientide individuaalsetele vajadustele. „Oleme veendunud, et Sivanto Prime’ist saab meie Euroopale suunatud lahenduste strateegiline nurgakivi.“

Sivanto Prime turustatakse edukalt juba USAs, Mehhikos, Nikaraaguas, Guatemalas, Hondurases ja Dominikaani Vabariigis. Lehtedele pihustatav või pinnase kastmise või tilkkastmise meetodil kasutatav Sivanto Prime on oma potentsiaali praktikas tõestanud. „Me loodame aasta lõpuks saada heakskiidu Kanadast ja Austraaliast,“ lisas Bayer CropScience’i rahvusvaheliste regulatiivküsimuste valdkonna juht Dr Hans-Werner Rauen. Rohkem infot Sivanto Prime’i kohta, sh registreeritud põllukultuuride nimekirja, leiate aadressil www.sivanto.com.

Kuna Sivanto Prime toimib suurema osa puu- ja köögiviljakultuuridel elutsevate kasulike putukate suhtes selektiivselt, võib seda kasutada integreeritud kahjuritõrje (IKT) programmides koos bioloogiliste insektitsiidide ja kasulike putukatega. Lisaks on tegemist uue vahendiga resistentsuse vähendamiseks. Samuti pakub Sivanto Prime taimekasvatajatele suurt paindlikkust tõrje aja suhtes, kuna toodet võib kasutada isegi taimede õitsemise ajal, kuna see on igas kasvufaasis taimedele ja kasulikele putukatele ohutu.

Copyright © Bayer AG
Copyright © Bayer AG