teisipäev, 29. september 2015

Kaasaegse seemnetöötluskeskuse avamine:

Euroopa uus rapsiseemnete töötlemise keskus aitab edendada Bayeri seemneäri

Teisipäeval avas ettevõte Bayer CropScience uue rapsiseemnete töötlemise keskuse Monheimis. Avatseremooniast võtsid osa tööstuse esindajad, asjatundjad, põllumajandusvaldkonna aktsionärid ja kliendid. Nende tootmisruumidega laiendab ettevõte oluliselt oma teadus- ja arendusteenuste võimalusi pakkumaks rapsikasvatajatele täielikku toodete ja teenuste süsteemi alates põllutoodangust kuni tarneni.
Oilseeds center

„Meie näeme edasist kasvu, mida kannustab klientide suurenev ja püsiv nõudlus rapsi täiustatud hübriidsortide järele paljudes maades,“ sõnas avatseremoonial Marc Reichardt, ettevõtte Bayer CropScience põllumajanduskaubanduse juht. „Tehtud investeering on hea uudis mitte ainult rapsikasvatajatele ja tööstustarbijatele, vaid ka meie Monheimi tehasele ning ettevõtte ülemaailmsele seemnete infrastruktuurile.“

 

Ettevõte Bayer CropsScience on investeerinud 15 miljonit eurot kaasaegsesse Monheimi seemnetöötluskeskusesse, mis asub Nordrhein-Westfaleni liidumaal, rõhutades sellega Bayeri soovi kuuluda Euroopa rapsituru põhitegijate hulka.

 

„Raps on Euroopa taimekasvatajate jaoks atraktiivne ja tulutoov põllukultuur. Ja meie oleme juhtiv ekspert tugevate ja tervete rapsitaimede alal, mis tagavad parima kvaliteediga saagikuse ja kõrge toiteväärtuse,“ lisas Frank Terhorst, Bayer CropScience’i seemneäriüksuse ülemaailmne juht. „Uuest rapsitöötluskeskusest saab kõrgekvaliteediliste hübriidseemnete logistiline tarnekeskus Euroopa ja Aafrika regiooni klientidele.“

 

Bayer CropScience tagab rapsikasvatajatele tervikliku tootesarja, mis sisaldab puhtimisvahendeid seemnetel levivate haiguste ja mullakahjurite vastu, aga ka uuenduslikke fungitsiide, herbitsiide ja insektitsiide. Lisaks eelmainitud toodetele on tagatud laiaulatuslikud teenused ja nõustamine, nt nõuanded üldiseks põlluhoolduseks, seemnete külviks ja sobivateks taimekaitsevõteteks, kus muuhulgas soovitatakse konkreetses regioonis kasvatamiseks kõige sobilikumaid hübriidsorte.

 

Tänaseks on Bayer CropScience enam kui 30 riigis Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika regioonis kommertsialiseerinud enam kui 30 hübriidsorti. Ettevõtte esimene talirapsi sort on Euroopas saadaval alates 2012. aastast. Bayer CropScience plaanib teadus- ja arendusalaste investeeringute, sordiaretuse infrastruktuuri, aga ka ettevõtte laiendamise, koostöö ja litsentsilepingute abil edendada oma ülemaailmset rapsiseemne äri.

 

Kõige olulisem on seemne kvaliteet

Uues rapsiseemnete töötlemise keskuses tegeletakse hoolikalt valitud Euroopa seemnekasvatuskeskustest saadetud toorseemne vastuvõtuga, samuti seemnete puhastamise ning kalibreerimise ja töötlemisega, kasutades kaasaegseid seemnemasinaid.

 

„Uues asutuses on kvaliteedijuhtimine oluline osa meie tegevusest,“ märgib Bayeri Euroopa Rapsiseemnete Töötlemiskeskuse töödejuhataja Ferdinand Schnitker. Kõige suurema erinevuse loob hübriidseemne tootmise protsessi täiuslikkus: kõrgekvaliteediline iduplasma, esmaklassiline sordiaretusprogramm, väljapaistvad seemnekasvatusseadmed ning kõige kõrgemad puhtusstandardid algusest lõpuni välja. 2016. aasta jaanuaris plaanib ettevõtte Bayer tarnida kõnealusest seemnekeskusest esimesed puhastatud ja pakendatud rapsiseemned.

 

Uue kolmekorruselise hoone pindala on 9000 ruutmeetrit ning ehituse üldpindala 1 hektar. Kompleksi kuuluvad järgmised üksused: laborid, kontori- ja koosolekuruumid, toormaterjali ja valmistoodangu hoiustamise seadmed ja paigaldised, sh siseteed ning veoautodele ja autodele mõeldud parkimisala.

 

Ettevõtte Bayer seemnetöötluskeskuse asukoht Monheimis on erilise tähtsusega – see asub võtmeklientide jaoks strateegilises keskpunktis, mida toetab Saksamaa tööstust soodustav ärikeskkond. Asukoht Bayer CropScience Keskuse territooriumil Lääne-Saksamaal võimaldab rapsiseemne töötlemise keskusel luua sünergia teiste äriettevõtetega, nt Bayer SeedGrowth™-i keskusega.

 

Copyright © Bayer AG
Copyright © Bayer AG