kolmapäev, 15. aprill 2015

Austraalias leiab aset 100 noore juhi kohtumine

Noorte tippkohtumisel Youth Ag-Summit osaleb 2 delegaati Eestist

Põllumajanduslik noorteorganisatsioon Future Farmers Network Australia koos ettevõttega Bayer CropScience annavad teada, et selgunud on 100 delegaati 33 riigist vanuses 18–25 eluaastat, kes osalevad teisel ülemaailmsel noorte tippkohtumisel Youth Ag-Summit. Eestit esindava esseekonkursi võitjad Diana Salf ja Henriette Keuffel. Tippkohtumise teemaks on „Näljase planeedi toitmine” (“Feeding a Hungry Planet”) ning see leiab aset 24.–28. augustil 2015. aastal Austraalia pealinnas Canberras.

Food

„Meile laekus 2000 esseed üle kogu maailma, mis annab märku, et näljase planeedi toitmise teema pakub väga suurt huvi. Esseede kvaliteet oli erakordselt kõrge ning nendes esitatud väljakutsed ja lahendused näitavad, et taolised üritused, nagu Youth Ag-Summit on suurepärane platvorm edasiste kõneluste jätkamiseks,” ütles põllumajandusliku noorteorganisatsiooni Future Farmers Network Australia esimees Georgie Aley. „Ootame pikisilmi koos oma koostööpartneriga Bayer CropScience augustis Austraaliasse saabuvaid delegaate.”

Kandidaatidel oli võimalus esitada 2014. aasta oktoobrist kuni 2015. aasta jaanuarini 1500-sõnaline essee, kus tuli välja tuua oma seisukoht ja mõtted toiduga kindlustatuse puudumise põhjuste ja selle kohta, kuidas see mõjutab kasvavat rahvaarvu. Kokku laekus 1932 esseed 87 erinevast riigist, mis on lausa enneolematu tulemus ning mis kinnitab, et noored inimesed suhtuvad toitu ja talupidamisse tõelise kirega.

„Me vajame noori juhte, kes võtavad enda südameasjaks säästvate põllumajanduslike lahenduste leidmise järjest kasvavale ülemaailmsele nõudlusele ohutu ja toitainerikka toidu järele. Youth Ag-Summit on hea võimalus laiendada oma teadmisi, õppides teiste kogemustest. Samuti annab see noortele juhtidele võimaluse isiklikuks arenguks ja aitab omandada uusi teadmisi,” rõhutas Bayer CropScience’i tegevdirektor Liam Condon.

Esseid hindasid kvalifitseeritud ja kogenud oma ala professionaalid, kes andsid punkte ainulaadsete ideede eest. Kandidaadid paistsid silma oma süvitsi minevate vaatenurkade poolest, mis käsitlesid toiduga kindlustatuse puudumist üle kogu maailma. Käsitletud teemade hulka kuulusid toiduainete raiskamine, kohalik tootmine, haridus ja teadlikkus põllumajandustavadest – kõiki neid teemasid puudutatakse ka konverentsil.

Delegaadid ja nende 33 mentorit kohtuvad Canberras, et luua uusi sidemeid, kuulata külalislektoreid ning võtta osa debattidest, vestlustest, grupitöödest ning ringkäikudest. Tippkohtumise eesmärk on leida innovaatilisi, säästvaid ja teostatavaid lahendusi, mida juhid saaksid ellu viia.

Tippkohtumise ajal tuvastavad, seostavad ja genereerivad delegaadid uusi ideid, mis arendaksid põllumajandust üle kogu maailma. Taolise koostööl põhineva lähenemisega on tagatud, et delegaadid võtavad kodumaale kaasa suure hulga teostatavaid ideid ning rakendavaid neid oma isiklikus elus ja karjääris.

Delegaadid on pärit järgmistest riikidest: Argentiina, Austraalia, Belgia, Boliivia, Brasiilia, Kanada, Tšiili, Hiina, Eesti, Prantsusmaa, Saksamaa, Ungari, India, Indoneesia, Itaalia, Jaapan, Keenia, Malaisia, Madalmaad, Uus-Meremaa, Paraguay, Filipiinid, Poola, Singapur, Lõuna-Aafrika Vabariik, Lõuna-Korea, Hispaania, Tai, Türgi, Ühendkuningriigid, Uruguay, USA ja Vietnam.

Veebilehelt www.youthagsummit.com saate teavet nii delegaatide kui ka tippkohtumise kohta.

Tippkohtumisest Youth Ag-Summit

Tippkohtumine Youth Ag-Summit on ülemaailmne noortekonverents, mille eesmärk on inspireerida ja ühendada põllumajanduse uue põlvkonna noori juhte. Tippkohtumisel kohtuvad 100 noort juhti vanuses 18–25 eluaastat üle kogu maailma, et jagada vaatenurki ja luua avatud dialoog ühes maailma kõige keerulisemas küsimuses: kuidas toita näljast planeeti? Youth Ag-Summit on osa põllumajandushariduse programmist ning selle eesmärk on tõsta kõikjal maailmas teadlikkust toidust ja talupidamisest. Rohkem teavet tippkohtumise kohta saate veebiaadressilt www.youthagsummit.com.

Põllumajanduslikust noorteorganisatsioonist Future Farmers Network

Future Farmers Network (FFN) on Austraalia ainuke üleriigiline põllumajanduslik võrgustik, mis ühendab ning toetab noori austraallasi, kes tegelevad põllumajandustootmisega. Tegutsedes aastast 2002, ühendab FFN noori, kes on seotud põllumajanduse erinevate tahkudega ja annab liikmetele juurdepääsu viimastele uudistele, sündmustele, stipendiumitele, auhindadele ja teabele kõikide Austraalia põllumajandussektori tahkude kohta. FFNiga võite põhjalikumalt tutvuda veebilehel http://www.futurefarmers.com.au/

Ettevõttest Bayer CropScience

Bayer on ülemaailmne ettevõte, mille peamised tegevusalad on tervishoid, põllumajandus ja kõrgtehnoloogilised materjalid. Bayer AG allüksus Bayer CropScience vastutab põllumajandusega seonduva eest. Selle aastane müük 2014. aastal oli 9494 miljonit eurot ja see on üks maailma juhtivaid põllumajandustoodete teadusliku arendamisega tegelevaid ettevõtteid, mis keskendub seemnetele, saagi kaitsele ja mitte-põllumajanduslikule kahjurite tõrjele. Ettevõte pakub suurepärast tootevalikut, mille hulka kuuluvad kvaliteetsed seemned, uudsed saagikaitsevahendid, mis tuginevad keemilistele ja bioloogilistele toimemehhanismidele, ja ulatuslik teenuste tugi kaasaegse loodussäästliku põllumajanduse heaks. Mitte-põllumajanduslikuks otstarbeks pakub Bayer CropScience laialdast valikut tooteid ja teenuseid kahjurite tõrjeks kodust ja aiast ning metsandusalaseid rakendusi. Ettevõttel on üle maailma kokku 23 100 töötajat ning see on esindatud enam kui 120 riigis. See ja muud uudised avaldatakse veebiaadressil: www.press.bayercropscience.com.

Copyright © Bayer AG
Copyright © Bayer AG