esmaspäev, 24. august 2015

Youth Ag’i tippkohtumine Austraalias Canberras:

100 noort pakuvad oma ideid üleilmse toidupuuduse leevendamiseks

2050. aastaks on meie planeedi elanikkond ületanud 9 miljardi inimese piiri. See põhjustab vastuolu: kasvava inimkonna jaoks on saadaval üha vähem põllumajandusmaad. Lõpuks jääbki ainult üks põhiküsimus – kuidas see näljane planeet ära toita? Seepärast kutsuvad Bayer ja Austraalia noorteorganisatsioon Future Farmers Network 24.–27. augustil Austraalias Canberras toimuvale Youth-Ag’i tippkohtumisele kokku 100 18- kuni 25-aastast arvamusliidit 33-st riigist, et arutleda teaduse ja kaasaegse põllumajanduse rolli üle näljase planeedi toitmises.

 

Kohtumisel loovad noored liidrid omavahel kontakte, kuulavad inspireerivaid kõnelejaid, vahetavad arutelusessioonidel ideid ning õpivad väljasõitudel põllumajandusvaldkonda tundma. Noored annavad lubaduse asuda kohalikele tingimustele vastavaid lahendusi välja töötama ning olema oma koduriikides põllumajandusvaldkonna saadikuteks.

 

Arvestades, kui päevakohane küsimus on rahvastiku kasv, keskenduvad tippkohtumise interaktiivsed sessioonid jätkusuutlikkusele, juhtimisele ja innovatsioonile. Teemad kujunevad peamiselt delegaatide poolt avalduste esitamise etapis saadetud esseede põhjal.

 

„Meil on väga hea meel olla kaasatud selle ainukordse ettevõtmise korraldamisse,“ kommenteeris Georgie Aley, organisatsiooni Future Farmers Network esimees. „Usun, et noortel inimestel on väga suur potentsiaal olla abiks üleilmsete ja kohalike toiduprobleemide lahendamisel. Me ootame avatud dialoogi ning soovime kuulda nende ideid ja vaatenurki.“

 

„Seekordne tippkohtumine on järjekorras teine Youth Ag ning meil on heameel selle liikumisega täna Canberras jätkata. Austraalia on kaasaegse põllumajanduse seisukohast võtmeriik ning täiuslik koht sellise ürituse korraldamiseks,“ sõnas Bernd Naaf, Bayer CropScience’i juhatuse liige. „Oleme väga uhked, et meiega on ühinenud sellised helged pead ja suurepärased organisatsioonid, et ehitada üheskoos üles jätkusuutlik üleilmne tulevikuliidrite võrgustik ning tugevad partnerlussuhted põllumajandusvaldkonnas.“

 

Austraalia delegaat Justin Whittle: „Mul oli ülihea meel kuulda, et olen üks õnnelikest väljavalitutest, kes saab tippkohtumisel osaleda. Toiduturvalisus on minu kirg ning ootan kannatamatult teiste delegaatidega tutvumist.“ Indoneesia delegaat Amanda Kharisma lisas: „Minu jaoks on see väga väärtuslik kogemus. Loodan naasta paljude mõtetega, millest on minu kodumaale abi.“

 

Tippkohtumine loob noortele arvamusliidritele võimaluse arutleda väljakutsete üle ning töötada välja lahendusi – nii väikeses kui ka suures mastaabis. Seda kajastavad ka ürituse tulemused. Isikiku vastutuse võtmist väjendatakse „kolme väikese asja“ väljatöötamisega. Need on toidu ja põllumajanduse teemalised isiklikud väljakutsed, mida delegaadid soovivad koju naastes oma kogukondades lahendada. Teiseks põhitulemuseks on Canberra Youth Ag’i deklaratsioon, mida esitletakse 12.–15. oktoobril Roomas ÜRO toiduohutuse komiteele, mille juures korraldab Bayer erasektori mehhanismina ühe kõrvalürituse.

 

Pressimaterjalide allalaadimiseks ning delegaatide kohta lugemiseks külastage veebilehte www.youthagsummit.com

Youth Ag’i tippkohtumise sotsiaalmeedia reaalajavoogu saab jälgida siit: http://www.dialogue.cropscience.bayer.com/en/Youth-Ag-Summit-2015.aspx

 

Osalege dialoogis YAS-i sotsiaalmeediakanalite kaudu:

YouTube: www.YouTube.com

Facebook: www.Facebook.com/YouthAgSummit

Twitter: www.Twitter.com/YouthAgSummit

Instagram: https://instagram.com/youthagsummit/

 

Youth Ag’i tippkohtumine

Youth Ag-Summit on üleilmne noortekonverents, mille eesmärgiks on inspireerida ja ühendada noori uue põlvkonna liidreid põluumajanduses ja sellega seotud valdkondades. Tippkohtumisel osaleb 100 noort 18- kuni 25-aastast arvamusliidrit üle maailma, et jagada oma vaateid ning tekitada avatud dialoog maailma ühes tõsiseimas küsimuses: kuidas see näljane planeet ära toita? Youth Ag-Summit tippkohtumine on osa põllumajandushariduse programmist, mis on mõeldud teadlikkuse tõstmiseks toidu ja põllumajanduse alal kogu maailmas. Kohtumise kohta saab lähemalt lugeda aadressil www.youthagsummit.com.

 

Noorteorganisatsioon Future Farmers Network

Future Farmers Network (FFN) on Austraalia ainus noortele suunatud põllumajandusvõrgustik, mis ühendab ja toetab noori põllumajandusvaldkonnas tegutsevaid austraallasi. 2002. aastast tegutsev FFN ühendab kõikide põllumajandussektorite noori ning tagab liikmetele ligipääsu värsketele uudistele, üritustele, stipendiumitele, auhindadele ning informatsioonile kogu Austraalia põllumajandusvaldkonna lõikes. Organisatsiooni kohta saab lähemalt lugeda aadressil http://www.futurefarmers.com.au/.

Bayer CropScience

Bayer on ülemaailmne ettevõte, mille peamisteks tegevusaladeks on tervishoid, põllumajandus ja kõrgtehnoloogilised materjalid. Bayer AG allüksus Bayer CropScience vastutab põllumajandusvaldkonna eest. Ettevõtte 2014. aasta müügitulu oli 9494 miljonit eurot ja see on üks maailma juhtivaid põllumajandustoodete teadusliku arendamisega tegelevaid ettevõtteid, mis keskendub seemnetele, saagi kaitsele ja mitte-põllumajanduslikule kahjurite tõrjele. Ettevõte pakub suurepärast tootevalikut, mille hulka kuuluvad kvaliteetsed seemned, uudsed keemilistel ja bioloogilistel toimemehhanismidel tuginevad saagikaitsevahendid ja ulatuslik teenustetugi kaasaegse loodussäästliku põllumajanduse heaks. Mitte-põllumajanduslikul otstarbel pakub Bayer CropScience laialdast valikut tooteid ja teenuseid kahjurite tõrjeks kodus ja aias ning metsandusalaseid rakendusi. Ettevõttel on üle maailma kokku 23 100 töötajat ning on esindatud enam kui 120 riigis. See ja muu teave on saadaval aadressil: www.press.bayercropscience.com.

 

Copyright © Bayer AG
Copyright © Bayer AG