neljapäev, 06. oktoober 2016

Wismaris asuva uue hoonekompleksi avamine

Bayer jätkab laienemist bioloogiliste ainete valdkonnas

Bayer plaanib oma positsiooni bioloogiliste taimekaitsevahendite turul veelgi tugevdada ning on investeerinud ligikaudu 16 miljonit eurot teadus- ja arendustöö ning tootmise laiendamiseks Wismari kompleksis.
Biologicals

„Rahvusvahelise innovaatilise bioteaduste ettevõttena ei ole meie eesmärgiks ainult pidev laienemine,“ rõhutas taimekaitse divisjoni strateegia ja portfellihalduse juht Mathias Kremer 6. oktoobril toimunud avamistseremoonial ligikaudu 100 külalisele. „Wismaris asuva keskuse tegevuse laiendamine on oluline samm ka uute lahenduste leidmisel põllumajandustootjatele üle kogu maailma kaasaegse ja jätkusuutliku põllumajanduse rakendamiseks. Bioloogiliste ainete kasutamine on selles kontekstis üha olulisem.“

„Wismaris asuval integreeritud tegevusüksusel on meie laienemisplaanides oluline roll,“ lisas Bayer CropScience Biologics GmbH peadirektor Daniel Karsch. “Oleme Wismaris loonud ideaalsed tingimused, et meie teadlased ja eksperdid saaksid looduslike seente fermenteerimisel ja tootmisel edukalt koos töötada.”

Üritusel osalesid Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa majandus-, ehitus- ja turismiministeeriumi tehnoloogiaosakonna juhataja Ralf Svoboda, hansalinn Wismari linnapea Thomas Beyer, kaasatud ehitus- ja teenust osutavate ettevõtete esindajad, tegevuskoha läheduses asuvate kogukondade liikmed ning Wismari kompleksis töötavad Bayeri töötajad. Wismar on osa ettevõtte ülemaailmsest teadus- ja arendustöö võrgustikust ning oluline bioloogiliste ainete tootmiskoht. Bayer annab Wismaris tööd umbes 45 inimesele.

Looduslike seentega seonduvad tegevused on koondatud Wismari

Bayer on koondanud looduslike seentega seonduvad teadus- ja arendustegevused Wismari. Ettevõtte teadlaste käsutuses on ligikaudu 1600 m2 suurune ala – kahekorruseline hoonekompleks, mis koosneb laboritest, tehnikakeskustest ja kontoriruumidest.

Äsja valminud tootmishoone vastab kõigile toote kvaliteedi- ja ohutusstandarditele. Enam kui 4000 m2 suuruse pinnaga hoones on piisavalt ruumi optimaalsete tootmistingimuste loomiseks. Sellest tulenevalt on Bayer tulevikuks hästi ette valmistatud ning saab uutele turutingimustele paindlikult reageerida.

BioAct™ ja Contans™: bioloogilised ained ümarusside ja seenhaiguste ohjamiseks

Esimene bioloogiline toode ContansTM WG, mis on mõeldud valgemädaniku ohjamiseks, kiideti heaks 1997. aastal Saksamaal. See oli esimene kord, kui Saksamaal anti bioloogilisele fungitsiidile müügiluba. Bayer arendab välja, toodab ja turustab bioloogilisi tooteid integreeritud taimekaitse pakkumise eesmärgil. Tooted on peamiselt ained, mis põhinevad elavatel mikroorganismidel, nagu bakterid ja seened, või looduslikel ainetel.

Bioloogilistel ainetel on suurepärane keskkonnaprofiil ning koos täiustatud seemnete, keemiliste taimekaitsevahendite ja tugiteenustega on need üheks Bayeri integreeritud taimekaitselahenduste alustalaks. Wismaris toodetakse erineva koostisega fungitsiidi ContansTM ja nematotsiidi BioActTM. Toodet BioActTM kasutatakse peamiselt eri riikides kasvatatavatel puuviljadel ja köögiviljadel.

 

Copyright © Bayer AG
Copyright © Bayer AG