kolmapäev, 18. oktoober 2017

Üleilmsete muutuste toetamine:

Bayer rahastab kolme Youth Ag-Summiti projekti

Bayer rahastab kolme võiduprojekti, mis töötati välja 2017. aasta tippkohtumise Youth Ag-Summit raames. Valituks osutunud kolm projekti püüavad lahendada probleeme, mis on seotud Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) kestliku arengu eesmärkidega soolise võrdõiguslikkuse, kvaliteetse hariduse ning säästva tootmise ja tarbimise valdkondades.
YAS 2017

Eelmisel nädalal kohtusid Belgias Brüsselis 100 noort 18‒25 aasta vanust põllumajandusentusiasti 49 riigist, et osaleda kolmandat korda toimuval tippkohtumisel Youth Ag-Summit. Ürituse korraldas Bayer, keda selles toetasid kaks Belgia noorte põllumajandustootjate organisatsiooni, Groene Kring ja Fédération des Jeunes Agriculteurs, eesmärgiga pakkuda delegaatidele võimalust püüda leida lahendusi ühele inimkonna suurimale probleemile: kuidas kasvavat rahvastikku jätkusuutlikult toita.

Tippkohtumise Youth-Ag Summit vältel töötasid delegaadid nädal aega kümnest noorest koosnevates rühmades eesmärgiga arendada välja konkreetsed ideed, mida ekspertidest koosnevale žüriile ja publikule esitleda. Seejärel valisid žürii ja publik välja allpool toodud võitjad, tuginedes sellistele kriteeriumidele nagu teostatavus, innovatiivsus ja loovus.

  • Kolmas koht läks rühmale Imperfect Picks, kellele oli ette nähtud tegeleda kestliku arengu eesmärgiga nr 12, mis käsitleb säästvat tootmist ja tarbimist. Selle rühma delegaadid avaldasid muljet oma koomiksikampaaniaga, mille siht on aidata kaasa nn inetute viljade populaarsuse tõstmisele laste seas ja võimaldada laiaulatuslikumat kultuurilist nihet sellise toidu tarbimise suunas, mille välimus ei ole küll täiuslik, kuid kvaliteeti võib siiski kiita. Rühm võitis oma projekti edasiarendamiseks ja rakendamiseks 3000 eurot.

  • Teise koha vääriliseks hinnati rühma Seeds of Change projekti, mis keskendus kestliku arengu eesmärgile nr 4  - kvaliteetse hariduse tagamine. Nemad kasutavad oma 5000 euro suurust auhinnaraha koolides põllumajanduse edendamiseks noorte põllumajandusmeistrite abil, et luua puuduv vahelüli toitu tarbivate inimeste ja toitu tootvate inimeste vahel.

  • Esimese koha pälvis rühm AGRIKUA („kua“ tähendab suahiili keelest tõlgituna vastet „kasvatama“), kelle projekt oli pühendatud soolisele võrdõiguslikkusele (kestliku arengu eesmärk nr 5) põllumajandussektoris. Nende plaan luua professionaalne veebiplatvorm põllumajanduses tööhõivevõimalusi otsivatele noortele Keenia naistele avaldas muljet nii žüriile kui ka publikule ning rühm viis koju peapreemia 10 000 eurot. Auhinnarahale lisaks saavad AGRIKUA rühma liikmed osaleda spetsiaalses koolituse ja juhendamise programmis, et projekt reaalsuseks muuta. Rühm kutsutakse ka Euroopasse tagasi, et oma projekti asjaomasele tööstusplatvormile esitleda.

Selle aasta võitjatest rääkides ütles Bayeri taimekaitsedivisjoni CropScience strateegilise kommunikatsiooni osakonna juht ja žüriiliige Fleur Wilkins: „Meid rabas see loovuse, intelligentsuse ja hoolsuse tase, mida kõik delegaatide rühmad oma lõpp-projekte esitledes peegeldasid. Oleme Bayeris elevil, et saame rahastuse abil kolmele neist projektidest oma õla alla panna ja toetada nende edasist arenemist, kuid oleme ka veendunud, et kõik selle aasta tippkohtumise Youth Ag-Summit delegaadid jätkavad oma alustatud teed ja aitavad kaasa jätkusuutlikuma toidusüsteemi edendamisele.“

Lisaks rühmades töötamisele ja oma projektide väljaarendamisele veetsid delegaadid ka nädal aega, kuulates maailmakuulsate esinejate ja partnerorganisatsioonide sõnavõtte, mis inspireerisid neid igaühte pühenduma eesmärgi „Three litte things“ (kolm väikest asja) täitmisele nende igapäevaelus, et anda oma panus tõhusamasse toiduga kindlustatusse. Nad külastasid ka Euroopa Regioonide Komiteed ja kohtusid Euroopa Parlamendi liikmete Tom Vandenkendelaere ja Richard Ashworthiga, et arutada põllumajanduspoliitika küsimusi. Teine nädala tipphetk oli külastus põllumajandusettevõttesse Hof ten Bosch ‒ Bayeri tulevikku suunatud talukeskus (ForwardFarm), mis asub Belgia põllumajanduspiirkonna südames.

Delegaatidega tutvumiseks ja tippkohtumise kohta lisateabe saamiseks külastage veebilehte www.youthagsummit.com. Kõige värskemad uudised leiate Twitterist, Facebookist, Instagramist (@youthagsummit) ja ürituse live-veebilehelt.

Tippkohtumisest Youth Ag-Summit

Tippkohtumine Youth Ag-Summit on ülemaailmne iga kahe aasta järel toimuv noorte konverents, mille eesmärk on inspireerida ja ühendada järgmise põlvkonna noori juhte põllumajanduses ning sellega seotud valdkondades. 2017. aasta oktoobris toimunud tippkohtumisel kohtusid 100 noort arvamusliidrit vanuses 18‒25 Belgias Brüsselis, et luua avatud arutelu ühe maailma kõige probleemsema küsimuse teemal: kuidas kasvavat rahvastikku jätkusuutlikult toita? Järgmine tippkohtumine Youth Ag-Summit toimub Brasiilias aastal 2019.

Varasemalt Kanadas ja Austraalias peetud üritustele järgnev tänavune tippkohtumine toimub esimest korda Euroopa linnas. Tippkohtumine Youth Ag-Summit on osa Bayeri põllumajandushariduse programmist, mille eesmärk on tõsta üleilmset teadlikkust põllumajandustööstusest ja toiduga varustatusest. Selle aasta delegaadid olid pärit järgmisest 49 riigist: Argentina, Austraalia, Bangladesh, Belgia, Boliivia, Botswana, Brasiilia, Colombia, Ecuador, Eesti, El Salvador, Filipiinid, Guatemala, Hiina, Hispaania, Iirimaa, India, Indoneesia, Itaalia, Jaapan, Kanada, Keenia, Leedu, Lõuna-Aafrika, Madalmaad, Malaisia, Nepal, Nigeeria, Paraguay, Poola, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Soome, Sri Lanka, Zimbabwe, Taani, Tai, Tansaania, Tšiili, Türgi, Uganda, Ukraina, Ungari, USA, Uus-Meremaa, Venemaa, Vietnam ja Ühendkuningriik.

Rohkem teavet põllumajandushariduse programmi kohta leiate aadressilt https://www.ag-education.bayer.com/, Facebookist ja Twitterist (@BayerAgEdu).

Organisatsioonist Groene Kring

Groene Kring (GK) on ligikaudu 3500-liikmeline noorte põllumajandustootjate organisatsioon Flandrias Belgias. GK ühendab noori põllumajandustootjaid läbi korrapäraste tegevuste ja ürituste, pakub ettevõtlusalaseid haridusvõimalusi ning võitleb noorte põllumajandustootjate huvide eest piirkondlikul, riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil. Täiendavat teavet vaadake veebilehelt www.groenekring.be.

Organisatsioonist Fédération des Jeunes Agriculteurs

Organisatsioon Fédération des Jeunes Agriculteurs (FJA) esindab noori põllumajandustootjaid, kes elavad ja töötavad Belgias Valloonia piirkonnas. FJA esindab oma 2800 liikme arvamusi ja toetab neid nii riiklikul kui ka Euroopa tasemel. Ametliku hariduse edendajana põllumajandussektoris pakub organisatsioon ka koolitusi. Täiendavat teavet vaadake veebilehelt www.fja.be.

Bayer: teadus parema elu nimel

Bayer on rahvusvaheline bioteaduste ettevõte, mille peamised tegevusalad on tervishoid ja põllumajandus. Selle tooted ja teenused on loodud inimesi aitama ning nende elukvaliteeti parandama. Samas soovib grupp luua väärtust uuenduste, kasvu ja kõrge tulupotentsiaali abil. Bayer on pühendunud jätkusuutliku arengu põhimõtetele ning tegutseb ühiskonnas sotsiaalselt ja eetiliselt vastutustundliku ettevõttena. Eelarveaastal 2016 pakkus grupp tööd umbes 115 200 inimesele ja teenis 46,8 miljardit eurot müügitulu. Kapitalikulud olid kokku 2,6 miljardit eurot, teadus- ja arenduskulutused 4,7 miljardit eurot. Need andmed hõlmavad ka kõrgtehnoloogilist polümeeriäri, mis paisati 6. oktoobril 2015 väärtpaberiturule eraldiseisva firma Covestro nime all. Rohkem infot aadressil www.bayer.com.

Copyright © Bayer AG
Copyright © Bayer AG