esmaspäev, 09. oktoober 2017

Tippkohtumine Youth Ag-Summit toimub 9.‒13. oktoobril 2017

Brüsselis saab avalöögi noorte põllumajandusentusiastide kohutmine, kus osaleb 100 noort arvamusliidrit kogu maailmast

Täna saab alguse kolmandat korda toimuv tippkohtumine Youth Ag-Summit, mille raames koguneb Belgia pealinna Brüsselisse 100 säravat noort talenti kogu maailmast, et leida lahendusi ühele inimkonna suurimale probleemile: kuidas kasvavat rahvastikku jätkusuutlikult toita. Tippkohtumise korraldas Bayer, keda selles tegevuses toetasid kaks Belgia noorte põllumajandustootjate organisatsiooni Groene Kring ja Fédération des Jeunes Agriculteurs eesmärgiga ÜRO kestliku arengu eesmärke järgides panna punkt näljale, saavutada toiduga kindlustatus ja edendada jätkusuutlikku põllumajandust.

Järgmise nelja päeva jooksul püüavad 49 riigi delegaadid ‒ vanuses 18 kuni 25 ‒ ühistöö kaudu luua innovatiivseid, jätkusuutlikke ja reaalses elus kasutatavaid lahendusi üleilmsetele toiduga kindlustatuse probleemidele. Nende ülesanne on pakkuda välja konkreetseid ideid, mille abil on võimalik teha edusamme kogu maailma põllumajanduses ja mida nad saavad ka oma koduriigis kasutusele võtta.

„ÜRO kestliku arengu eesmärkide saavutamiseks peab igaüks meist oma ülesandeid täitma. Inspireerides noori inimesi toetama teadust ja jätkusuutlikku põllumajandust, loodame ära kasutada meie noorte säravaid mõtteid ja nende abil aidata leida lahendus hiiglaslikule sotsiaalprobleemile,“ sõnas Bayer AG juhatuse liige ja taimekaitsedivisjoni CropScience juht Liam Condon. „Tippkohtumine Youth Ag-Summit on alati olnud entusiasmi, loova mõtlemise ja innovatsiooni kasvulava. Ootan juba huviga, millised projektid sel aastal esile kerkivad.“

Sellel aastal on tippkohtumise Youth Ag-Summit delegaatidel võimalik kuulata ettekandeid oma ala asjatundjatelt ja inspireerivatelt sõnavõtjatelt, sealhulgas professor Louise O. Fresco, Wageningeni ülikooli ja teadusuuringute keskuse president, Caleb Harper, avatud põllumajanduse algatuse (OpenAg) ja meedialobori MIT direktor, Hugh Evans, programmi Global Citizen tegevdirektor ja paljud teised.

Lisaks loovust ergutavatele sõnavõttudele on delegaatidel ka võimalus teha ringkäik ELi institutsioonides ja kohtuda Euroopa poliitika kujundajatega, külastada üht Bayeri jätkusuutliku põllumajanduse piirkonda ja saada reaalsel elul põhinevaid teadmisi selle kohta, kuidas erinevates ettevõtetes ja organisatsioonides, nagu Rabobank, CropTrust, Thought for Food, BioBest, Rahvusvaheline Aiandusteaduse Ühing (International Society for Horticultural Science), VIB – Flaami biotehnoloogia instituut (Flemish Institute for Biotech), Inagro, Genti ülikool ja Ahold Delhaize Group, säästlikke põhimõtteid tegelikkuses ellu viiakse.

Rääkides partnerlusest Bayeriga, ütles organisatsiooni Groene Kring riiklik esimees Giel Boey: „Meil on väga hea meel olla kaasvõõrustaja sellel üritusel, kus antakse noortele inimestele võimalus teha koostööd ja püüda leida lahendusi jätkusuutliku põllumajanduse küsimustele ‒ need noored mitte üksnes ei mõtle, vaid ka TEGUTSEVAD.“

„Me peame taastama ühenduse meie toidu tootjate ja tarbijate vahel. Oleme uhked, et saime võimaluse olla selle aasta tippkohtumise kaasvõõrustaja ja oleme veendunud, et delegaatide töö mõjutab positiivselt nende kogukondi ja ka kogukondadest kaugemale ulatuvaid üksusi“ lisas organisatsiooni Fédération des Jeunes Agriculteurs peasekretär Guillaume Van Binst.

Kogu nädala jooksul tegelevad delegaadid ühistöö raames ülesandega „Thrive for Change Projects “ (püüd tuua projektidesse muutusi), millest peavad välja kooruma konkreetsed ideed, mille abil toetada ÜRO kestliku arengu eesmärkide saavutamist delegaatide kogukondades ja koduriikides.

Lahenduste pakkumisele järgneva etapina valitakse välja tugevaimad ideed, mis saavad Bayerilt tulevase rahalise toetuse ja abi idee väljaarendamisel.

Delegaatidega tutvumiseks ja tippkohtumise kohta lisateabe saamiseks külastage veebilehte www.youthagsummit.com. Kõige värskemad uudised leiate aadressilt @YouthAgSummit või https://www.facebook.com/YouthAgSummit/.

 

Tippkohtumisest Youth Ag-Summit

Tippkohtumine Youth Ag-Summit on ülemaailmne iga kahe aasta järel toimuv noorte konverents, mille eesmärk on inspireerida ja ühendada järgmise põlvkonna noori juhte põllumajanduses ja sellega seotud valdkondades. 2017. aasta tippkohtumisel kohtuvad Belgia pealinnas Brüsselis 100 noort arvamusliidrit vanuses 18‒25, et luua avatud arutelu ühe maailma kõige probleemsema küsimuse teemal: kuidas kasvavat rahvastikku jätkusuutlikult toita?

Varasemalt Kanadas ja Austraalias peetud üritustele järgnev tänavune tippkohtumine toimub esimest korda Euroopas asuvas linnas. Tippkohtumine Youth Ag-Summit on osa Bayeri põllumajandushariduse programmist, mille eesmärk on tõsta üleilmset teadlikkust põllumajandustööstusest ja toiduga varustatusest. Selle aasta delegaadid on pärit järgmisest 49 riigist: Argentina, Austraalia, Bangladesh, Belgia, Boliivia, Botswana, Brasiilia, Colombia, Ecuador, Eesti, El Salvador, Filipiinid, Guatemala, Hiina, Hispaania, Iirimaa, India, Indoneesia, Itaalia, Jaapan, Kanada, Keenia, Leedu, Lõuna-Aafrika, Madalmaad, Malaisia, Nepal, Nigeeria, Paraguay, Poola, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Soome, Sri Lanka, Zimbabwe, Taani, Tai, Tansaania, Tšiili, Türgi, Uganda, Ukraina, Ungari, USA, Uus-Meremaa, Venemaa, Vietnam ja Ühendkuningriik.

Rohkem teavet programmi kohta leiate aadressidelt www.ag-education.bayer.com, https://www.facebook.com/BayerAgEdu/ või Twitterist @BayerAgEdu.

Organisatsioonist Groene Kring

Groene Kring (GK) on ligikaudu 3500-liikmeline noorte põllumajandustootjate organisatsioon Flandrias (Belgia). GK ühendab noori põllumajandustootjaid läbi korrapäraste tegevuste ja ürituste, pakub ettevõtlusalaseid haridusvõimalusi ja võitleb noorte põllumajandustootjate huvide eest piirkondlikul, riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil. Täiendavat teavet vaadake veebilehelt www.groenekring.be.

Organisatsioonist Fédération des Jeunes Agriculteurs

Organisatsioon Fédération des Jeunes Agriculteurs (FJA) esindab noori põllumajandustootjaid, kes elavad ja töötavad Belgias Valloonia piirkonnas. FJA esindab oma 2800 liikme arvamusi ja toetab neid nii riiklikul kui ka Euroopa tasemel. Ametliku hariduse edendajana põllumajandussektoris pakub organisatsioon ka koolitusi. Täiendavat teavet vaadake veebilehelt www.fja.be

Bayer: teadus parema elu nimel

Bayer on rahvusvaheline bioteaduste ettevõte, mille peamised tegevusalad on tervishoid ja põllumajandus. Selle tooted ja teenused on loodud inimesi aitama ning nende elukvaliteeti parandama. Samas soovib grupp luua väärtust uuenduste, kasvu ja kõrge tulupotentsiaali abil. Bayer on pühendunud jätkusuutliku arengu põhimõtetele ning tegutseb ühiskonnas sotsiaalselt ja eetiliselt vastutustundliku ettevõttena. Eelarveaastal 2016 pakkus grupp tööd umbes 115 200 inimesele ja teenis 46,8 miljardit eurot müügitulu. Kapitalikulud olid kokku 2,6 miljardit eurot, teadus- ja arenduskulutused 4,7 miljardit eurot. Need andmed hõlmavad ka kõrgtehnoloogilist polümeeriäri, mis paisati 6. oktoobril 2015 väärtpaberiturule eraldiseisva firma Covestro nime all. Rohkem infot aadressil www.bayer.com.

Copyright © Bayer AG
Copyright © Bayer AG