reede, 04. veebruar 2022

Bayeri Grants4Ag programm rahastab 21 teadlast üle maailma

Grants4Ag on Bayeri iga-aastane algatus, mis pakub rahalisi vahendeid ja teadmisi teadlastele, kes töötavad välja uudseid põllumajanduslahendusi.
Grants4Ag

Konkursil osalenud ja auhinna pälvinud teadlased, kelle eesmärk on kaitsta põllumeeste põllukultuure, suurendada uuenduste kasutuselevõttu ja vähendada põllumajanduse süsinikujalajälge, saavad rahalist toetust põllukultuuride teadusuuringute ettepanekute jaoks. Auhinnasaajad on valitud enam kui 350 ettepaneku hulgast. 

Bayer kuulutas välja oma 2022. aasta Grants4Ag stipendiumisaajad, kes pälvisid auhinnad vahemikus 5000-15 000 eurot. Auhinnaraha aitab neil viia lõpule teadusuuringud põllumajanduses ees seisvate väljakutsete osas.

Selle aasta Grants4Ag auhinnasaajate hulgas on 21 teadlast üheksast riigist üle maailma. Stipendiaatide ettepanekute uurimiseesmärgid hõlmavad põllumajanduse süsinikujalajälje vähendamist, innovatsiooni kasutuselevõttu mõjutavate sotsiaalsete tegurite mõistmist ning taimede põuataluvuse parandamist sagedasemate äärmuslike ilmastikunähtuste korral.

"Bayer on põllumajanduse teadus- ja arendustegevuse liider, kuid on väga selge, et arvestades põllumajandustootjatel ees seisvate väljakutsete keerukust kogu maailmas, ei saa me kõiki probleeme üksi lahendada," ütles Phil Taylor, Bayeri põllukultuuride osakonna avatud innovatsiooni juht. "Olime selle aasta taotluste kvaliteedi üle põnevil ja ootame iga toetusesaajaga koostööd."

Bayeri Open4Ag algatuse osana säilitavad Bayeri Grants4Ag auhinnasaajad kõik oma uurimistöö intellektuaalomandi õigused ning lisaks rahalisele toetusele viiakse edukad teadlased kokku ka ühe teadlasega Bayerist, kes saab anda uurimistöö edenedes projektijuhiseid.

Teist korda oli Bayeri Grants4Ag algatuse koostööpartneriks innovatsiooniplatvorm Halo, läbi mille on teadlastel võimalik ettevõtetega otse suhelda, et teha teaduskoostööd ning leida projektidele rahastamisvõimalusi. Halo platvorm käivitati 2020. aasta jaanuaris ning sellega on liitunud 3500 teadlast 75 riigist. Tänu Bayeri ja Halo partnerlusele saadi Grants4Ag konkursile möödunud sügisel viienädalase esitamisakna jooksul üle 350 ettepaneku teadlastelt üle maailma.

"Bayeri Grants4Ag programm on minu uurimistöö jaoks suurepärane võimalus ja mul oli väga hea meel, et mind stipendiaadiks valiti," ütleb Amy Lemay Brocki ülikoolist ning lisab, et Grants4Ag pakub lisaks rahalisele toele ka mentorlusvõimalusi ja võimalust teha koostööd Bayeri juhtivate teadlastega. "See aitab mul mõista praegu ja tulevikus aktuaalseid väljakutseid ning ka lähenemisviise, mis võivad mind minu uurimistöös edasi arendada," lisab Lemay.

Täielik nimekiri stipendiaatidest, nende tutvustused ning nende esitatud uurimistöö kokkuvõtted on saadaval programmi Grants4Ag veebisaidil SIIN

Kontakt Bayer Eesti
Agronoomiline küsimus?

Aitame Teid! Võtke ühendust Bayer´i esindajaga.

Copyright © Bayer AG
Copyright © Bayer AG