Aliette - fungitsiid

Aliette

Fungitsiid maasika fütoftoroosi tõrjeks avamaal, ebajahukaste tõrjeks kurgil ja salatil, juuremädaniku tõrjeks dekoratiivtaimedel ning varrepõletiku tõrjeks kase istikutel nii kasvuhoones kui avamaal.

Tooteliik: Fungitsiidid

Toimeaine: Fosetüül-allumiinium 800 g/kg

Preparaadi vorm: vees dispergeeruvad graanulid 

 

  • Tõhus ennetav mõju
  • Lai toimespekter
  • Kasutatav paljudel kultuuridel
  • Kauakestev toime

Toimemehhanism:
Aliette on profülaktilise ja raviva toimega fungitsiid maasika fütoftoroosi tõrjeks, kurgi ja salati ebajahukaste, dekoratiivtaimede juuremädaniku ning kase istikutel varrepõletiku tõrjeks. Sobib kasutamiseks haiguste tõrjel nii kasvuhoones kui avamaal. 

Kasutusjuhend:
Maasika-fütoftoroosi tõrjeks asetatakse juurdunud taimed vahetult enne istutust 0,5 – 1 tunniks Aliette 0,3% lahusesse (30 g/10 l veele).
Taimi võib ka kasta kas istutuse ajal või vahetult pärast istutust 0,3 % lahusega.
Pritsimisel pärast istutamist kulunorm 4 kg/ha. Vee kulu 700-1000 l.
Kasutatakse ainult istutusaastal. Lubatud kasutada 1 kord.
Ei soovitata kasutada kandvas istanduses.  

Kurgi-ebajahukaste tõrjeks pritsitakse ennetavalt või esimeste haigustunnuste ilmnemisel  0,3 % lahusega või kulunormiga 3 kg/ha. Vee kulu: 500 – 1000 l/ha. Soovitatakse pritsida hommiku- või õhtutundidel, mil õhuniiskus on suur ja temperatuur mitte liiga kõrge, nii et pritsimislahus säiliks taimede peal võimalikult pikka aega.
Ooteaeg: 3 päeva. Lubatud 2-4 pritsimist intervalliga 14 päeva.

Salati-ebajahukaste tõrjeks võib Aliette segada kasvusubstraadiga: talveperioodil 0,5-0,7 kg/m³ ja kevadperioodil 0,3-0,5 kg/m³. Vee hulk: 10 -20 l/m³.
Avamaa-salatit pritsitakse haiguste tõrjeks kas taimede istutamise ajal või 1 nädal pärast istutamist, kui taimed on juurdunud ning neil on arenenud 4-6 lehte. Lubatud 2-4 pritsimist intervalliga 10-14 päeva.

Kulunorm: 3 kg/ha, vee kulu: 400-600 l/ha. Kastmine 1 tund pärast pritsimist (5-10 mm) kindlustab preparaadi parema toimimise ja vähendab taimede kahjustumise riski.
Kasvuhoones võib ebajahukaste vastu pritsida lahusega: Aliette 3 kg/ha + vett 400-600 l/ha. Kahjustuste vältimiseks tuleks taimi kindlasti pärast pritsimist veega kasta (1 mm) ning korrata kastmist (2 mm) veel 1 tunni möödumisel.
Ooteaeg: 14 päeva.

Dekoratiivtaimede juuremädanike tõrjeks segatakse Aliette graanulid substraadiga kulunormil 400 g/m3või kastetakse substraati 0,1% Aliette lahusega (10 l/m2).
Aliette võib lisada ka kastmis- või niisutusvette (0,25 – 0,3 % lahus).
Taimi võib kasta 0,05 – 0,1 % lahusega (5 – 10 g/10 l vee kohta). Kastmist korratakse 3-4 nädala möödumisel.
Taimede pritsimisel haigustunnuste ilmnemisel kasutatakse 0,3-0,4% lahust (kulunorm 3-4 kg/ha). Lubatud 1-4 pritsimist intervalliga 5-7 päeva. Kõrge õhuniiskus pritsimise päeval parandab oluliselt preparaadi mõju ning vähendab taimede kahjustumise riski.

Kaseistikute varrepõletiku vältimiseks pritsitakse istikuid kevadise kasvu alguses 2-3 päeva enne kasvuhoonest avamaale viimist või kilede eemaldamist 0,3% lahusega, vee kulu 800 l/ha. Lubatud 1 pritsimine.

Pakend: 1 kg

Bayer ohutuskaart

Bayer toote etikett
Copyright © Bayer AG
Copyright © Bayer AG