Decis mega - Insektitsiidid

Decis Mega - laia toimespektriga putukatõrjevahend

Mis insektitsiid on DECIS MEGA?

Laia toimespektriga kiiretoimeline putukatõrjevahend teraviljadele, hernele, oale, rapsile, rüpsile, köögiviljadele (peakapsas, lillkapsas, brokkoli, kaalikas, porgand, kartul, peedid), lutserni, ristiku ja lupiini seemnepõldudele, dekoratiivtaimedele (avamaal ja kasvuhoones), viljapuudele (õuna-, pirni-, ploomi- ja kirsipuud), marjapõõsastele (sõstrad ja karusmari), maasikale, vaarikale ja metsataimedele (okaspuude puukoolis). 

  • Toimeaine: deltametriin 50 g/l.
  • Preparaadi vorm: emulsioon, õli vees. Preparaat sisaldab ohtlikku ainet: deltametriin, nafta lahusti (petrooleum), tugevalt aromaatse lõhnaga; alkoholetoksülaatfosfaatester; tsükloheksanoon.
    Kasutuspiirangud: Peetidel, sõstardel, karusmarjal, vaarikal ja maasikal ei tohi Decis Mega kasutada lähemal kui 10 m veekogudest ning viljapuudel lähemal kui 30 m veekogudest.
Kasutamine:
Decis Mega on kontaktne insektitsiid, mis toimib putukkahjuritele nii kontaktselt kui söötmürgina. Toimeaine mõjub kahjustavalt putukate närvisüsteemile. Tulenevalt toimemehhanismist sõltub preparaadi toime pritsimislahuse kontsentratsioonist ja kasutatud kulunormist. Lisaks tüüpilisele närvisüsteemi kahjustavale mõjule on Decis Mega’le iseloomulik veel:
  • knockdown efekt - toime kahjurputukale avaldub kiiresti ning koheselt pärast pritsimislahusega kokkupuutumist lõpetab putukas taime kahjustamise;'
  • isu pidurdav toime – ehkki putuka liikumisvõime säilib veel mõne aja, lakkab putuka toitumine koheselt pärast pritsimislahusega kokkupuutumist ning taimede kahjustamine peatub. Mõne aja möödumisel putukas sureb nälja ning närvihalvatuse tagajärjel.
  • repelentne mõju – Decis Mega avaldab putukatele peletavat mõju, mille tulemusena need ei külasta juba pritsitud põldu.

Kuidas kasutada putukatõrjevahendit DECIS MEGA?

Decis Mega pritsitakse putukate ilmumisel või kui täheldatakse esimesi kahjustuse ilminguid. Kahe Decis Mega pritsimise vahele peab jääma vähemalt 7 päeva.

Töölahuse kulu: põllukultuuridel 200-400 l/ha, viljapuuaedades 500 -1000 l/ha.
Vihmakindlus: 1 tund

Väikeste pindade pritsimine:
- Põllukultuuride puhul lahustada 4 ml Decis Mega 10 liitris vees. Saadud lahus on piisav 250m2 pinna pritsimiseks.
- Viljapuuaedade, marjapõõsaste ja dekoratiivtaimede pritsimisel lahustada 2,0 ml Decis Mega 10 liitris vees. Saadud lahus on piisav 100m2 pinna pritsimiseks.

Kultuur Kahjurid Kulunorm, l/ha või töölahuse kontsentratsioon Ooteaeg Lubatud pritsimiskordade arv
Teraviljad Maakirp, viljakukk, ripslased jt 0,125-0,15 30 2
  Lehetäid 0,15    
Hernes, uba Hernekärsakas, lehetäi, ripslane 0,15 20 2
Suvi- ja taliraps; Suvi- ja talirüps Maakirp, hiilamardikas, varre- ja kõdra peitkärsakas, kõdrasääsk 0,125-0,15 20 2
Kartul Kartulimardikas 0,1-0,15 20 2
  Lehetäid 0,15    
Peakapsas, lillkapsas, brokoli, kaalikas Kapsakoi, kapsaöölane, kapsaliblikas, kapsa-tuhktäi 0,125-01,5 14 2
Porgand Porgandikärbes, porgandi-lehekirp 0,15 30 2
Suhkru-, sööda- ja punapeet Maakirbud 0,1-0,15 30 2
  Lehetäid, peedikärbes 0,15    
Lutserni ja ristiku seemnepõllud Lutsernikärsakas, ristikunirp, lehetäid jt. 0,15 20 2
Lupiini seemnepõllud Lehetäid jt kahjurid 0,15 20 2
Dekoratiivtaimed (avamaal ja kasvuhoones) Maakirbud jt kahjurid 0,15; töölahus 0,015% - 2
  Lehetäid 0,25; töölahus 0,025%    
Punane ja must sõstar, karusmari, vaarikas, maasikas Lehetäid, vaarikamardikas, maasika-õielõikaja jt. 0,15; töölahus 0,015% 20 1
Õunapuud ja pirnipuud Õunapuu-õielõikaja, lehetäid, lehekirbud, õunamähkur, juunipõrnikas jt kahjurid 0,15-0,25; töölahus 0,015-0,025% 30 2
Kirsipuud ja ploomipuud Lehetäid, lehekirbud, lehekärsakad, kirsikärbes, kirsipuu-õiekoi, ploomivaablased jt. 0,15-0,25; töölahus 0,015-0,025% 20 2
Küüslauk, sibul, porrulauk Sibulakoi ja sibulakärbes 0,1-0,15 7 3 (intervalliga 14 päeva)
Metsandus Männikärsakad jt kahjurid 0,2-0,4   1
       

 

Preparaadi toimet mõjutavad faktorid:
1. Tugeva vahakihiga taimede pritsimisel (kapsas, nelgid) soovitatakse pritsimislahusele lisada kleepainet.
2. Mitte pritsida märgi taimi. Väga oluline on taimed katta pritsimislahusega ühtlaselt.
3. Kontaktsete insektitsiidide toime on tõhusam, kui pritsimise ajal on õhutemperatuur alla +20°C. väga kuumal ajal soovitatakse Decis Mega kasutada varahommikul või hilisõhtul, kui õhutemperatuur on madalam.
4. Lehetäide efektiivsemaks tõrjumiseks soovitatakse paagisegusse lisada kleepainet.
5. Dekoratiivtaimede pritsimisel Decis Mega’ga soovitatakse väikese osa taimede peal eelnevalt kontrollida taimeliigi ja -sordi vastupidavust preparaadile ning jälgida võimalikke fütotoksilisuse ilminguid taimedel.
6. Putukkahjurite vastuvõtlikkus püretroididele, sh Decis Mega’le kogu maailmas väheneb. Sõltuvalt putukaliigist võib kahjuritel olla välja arenenud resistentsus püretroidide suhtes. Kuna see protsess on kontrollimatu ega ole etteennustatav, ei võta Bayer CropScience endale vastutust võimalike kahjustuste või kahju eest, mis võivad tekkida kirjeldatud situatsioonis. 

INPUT TRIPLE

Input Triple

Fungitsiid teraviljadele, mis on eriti tõhus jahukaste tõrjel!

Bayer ohutuskaart

Bayer toote etikett
Copyright © Bayer AG
Copyright © Bayer AG